Dogoterapia

Kynoterapia (zwana też dogoterapią) to metoda wspomagająca rehabilitację, edukację, rewalidację, w której bodźcem do podejmowania działań jest odpowiednio przygotowany pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę.

To właśnie ta forma terapii wzbudza w dziecku ogromne emocje. Dzieje się tak dzięki bezinteresowności psa, który nie ocenia, nie krytykuje, ale akceptuje dziecko takim jakie ono jest. Dzieci aby zaspokoić swoją naturalną ciekawość podążają za psem, okazują mu zainteresowanie. Bezpośredni kontakt z żywym zwierzęciem zaspokaja potrzeby dziecka : potrzebę dotyku, czułości, bliskości. Dzięki zabawie z psem, nieświadomie w odczuciu dziecka, prowadzimy specjalistyczną rehabilitację, ukierunkowaną indywidualnie na jego potrzeby.

Terapia z Psem (TP)
jest to zestaw ćwiczeń ukierunkowany na konkretny, zaplanowany cel rehabilitacyjny, do których układana jest metodyka w porozumieniu ze specjalistami i Rodzicem. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego uczestnika, jego możliwościami i potrzebami.

Edukacja z Psem (EP)
zajęcia mają na celu usprawnienie sfery intelektualnej i poznawczej Dziecka. Pies używany jako "pomoc naukowa", motywuje do nauki i poprzez stworzenie przyjaznych warunków zwiększa możliwości przyswojenia wiedzy. Dziecko chętniej zapamiętuje treści, których bohaterem jest jego nowy przyjaciel - pies. EP pomaga również Dzieciom o obniżonej percepcji lub niechęci (z różnych powodów) do przyswajania wiedzy i przebywania w szkole.

Spotkanie z Psem (SP)
to zajęcia z psem, które mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami, a psem. Zajęcia SP mają za zadanie dostarczenie uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z obcowania z psem, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania, pozwalają oderwać się od otaczającej ich rzeczywistości.

Facebook
blog here https://www.bossgust.com/.have a peek at these guys swiss watches replica.Buy now best buying replica watch.Hot Sale rolex swiss replica.Learn More Here relojes imitacion.here swiss replica watches.Continue rolex copies cheap.visit replica rolex.Different Manufacturers replica rolex watches.cheapest https://www.crowdcontrolexpo.com/.Cheap quality replica watches.click fake watches.55% off hotelswatches.Wiht 60% Discount jpatekphilippe.many www.showbellross.com.click here for info replica tag heure.visit this page replica hubolt.60% off mapwatches.internet tag heuer replica.